FBI Hacklendi! Siz Güvende Misiniz?

Siber güvenlik ile ilgili her türlü soru ve yardım talebiniz için: sparta@sparta.com.tr

Bir hacker grubunun FBI ile bağlantılı bir çok web sayfasını hacklediği ve devlet memurları ile emniyet çalışanlarına ait bilgileri içeren veriyi sızdırdığı ortaya çıktı.

Verilen bilgiye göre, FBI Ulusal Akademisine ait en az 3 websitesi hacklendi. Her bir web sunucusunun içeriğini çalan hackerlar, çaldıkları dosyaları kendi web sitelerine yükledi.

Yüklenen veriler yaklaşık olarak 4000 benzersiz kayıt içerirken, Akademiye ait üye isimleri, kişisel ve resmi e-posta adresleri, ünvanlar, telefon numaraları ve posta adresleri açığa çıktı.

TechCrunch’a açıklama yapan hacker, bu 3 websayfasının dışında 1000’den fazla web sayfasını hacklediklerini ve bu verilerin yakında satılacağını belirtti. Bilinen istismar kodlarını kullanan bir grup olduklarını belirtirken, bu durum web sitelerinin güvenlik seviyesinin düşük olduğuna ve muhtemelen güncellenmediklerine dikkat çekti. Apple parçalarını da üretmesi ile bilinen büyük imalat firması Foxconn’un da dahil olduğu pek çok farklı web sayfasının da hacklendiğine dair kanıtlar da iletildi.

Bu vesileyle; web uygulamaları zafiyetlerinin ne derece önemli olduğuna bir vurgu yapmak gerekiyor. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ACUNETIX WEB UYGULAMALARI ZAFİYET RAPOR ÖZETİ’ni bilgisayarınıza indirebilir ve inceleyebilirsiniz. Raporda da belirtilmiş olduğu üzere; web uygulamaları güvenlik açıkları;  marka itibarına zarar vermesi, verilerin gizliliğinin ihlal edilmesi, veri ihlali konusunda yapılan düzenlemeler ve para cezaları nedeniyle oldukça önemli.

Paylaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*